Wiatrówka Krótka – Wady Oraz Zalety

2021-02-23

Wiatrowka

Zakup repliki broni krótkiej może przynieść mnóstwo zabawy – nie dość że takie wiatrówki są całkowicie stylizowane na ich prawdziwe odpowiedniki, to także zapewniają w pełni działające systemu napinania zamka, oraz masę odpowiadającą broni palnej.

Jednak do strzelania z tego typu broni pneumatycznej, będziemy potrzebować oprócz samych śrutów, także naboje z gazem – najczęściej są to kapsułki z CO2, rzadziej spotyka się inne gazy. Tak jak w przypadku długich karabinków, ograniczyć nas może jedynie brak śrutu, tak w przypadku replik broni krótkiej, musimy także pilnować zapasów właśnie samego gazu, bez którego wiatrówka będzie bezużyteczna.

Jeżeli mowa o krótszym typie wiatrówek, sprawdzą się one świetnie w strzelaniu dynamicznym, czy konkurowaniu na czas. Większość z nich posiada także system blow-back, który nie ogranicza nas przeładowywaniem broni co każdy strzał. Należy jednak pamiętać, że automatyczne odbijanie zamka działa kosztem kapsuł z gazem zasilającym.

Krótkie wiatrówki najlepiej sprawdzą się w odległościach do dziesięciu metrów, w przypadku większych odległości musimy pogodzić się z tak zwanym „rozrzucaniem kulek” we wszystkie strony. Dzieje się tak, ponieważ ich moc liczona w dżulach, jest odpowiednio dużo mniejsza, niż wiatrówek-karabinków, zasilanych przez sprężynę oraz tłok pneumatyczny. Jeżeli jednak nie interesuje nas strzelanie na dalekie odległości, powyżej piętnastu metrów, krótkie repliki okażą się idealne.

Wiatrowka


© 2021. Strzelec24.pl