Rewolwer Dla Każdego

2019-02-26

Broń bez pozwolenia i formalności

Dostęp do broni palnej i gazowej w Polsce jest od lat ograniczony. Uzyskanie pozwolenia na broń przez normalnego Kowalskiego graniczy z cudem. Rynek jednak nie znosi pustki. W sklepach internetowych można kupić coraz więcej akcesoriów do samoobrony nie wymagających żadnego zezwolenia.

Rewolwery Na Kule Gumowe

Od kilku lat na polskim rynku dostępne są rewolwery na kule gumowe. Z reguły są to sześciostrzałowe rewolwery hukowo-kinetyczne. Zasada działania rewolweru jest prosta. Bębenek jest ładowany z jednej strony ślepymi nabojami hukowymi o kalibrze 6 mm. Z drugiej strony do bębenka wkładane są kule gumowe o kalibrze 10 mm, które są pociskiem. Energia początkowa wystrzeliwanych kul nie przekracza 17 Jouli, co odpowiada energii ogólnodostępnych wiatrówek.

Strzelanie z rewolwerów hukowych przypomina strzelanie z broni palnej z uwagi na huk towarzyszący wystrzałowi. Rewolwery są wykonane z metalu i wymagają czyszczenia po każdym strzelaniu.

Realistyczny wygląd i możliwość wystrzeliwania gumowych kul sprawiają, że nadają się zarówno do samoobrony jak i do rekreacji. Dostępne na rynku rewolwery różnią się między sobą pod względem jakości w zakresie wykonania i celności. Aktualnie najtańsze sztuki dostępne są już za 300PLN.


© 2021. Strzelec24.pl