Konserwacja Oraz Czyszczenie Wiatrówki

2021-05-13

Wiatrowka

Posiadając swoją własną wiatrówkę, oprócz zaopatrywania się w śruty, oraz w przypadku krótkich replik, kapsuł z gazem, nie powinniśmy także zapominać o środkach do konserwacji. Dbanie o dobry stan broni stanowczo wydłuży jej żywotność, a także skutkować będzie lepszą celnością oraz stałą mocą.

Ceny środków konserwujących zazwyczaj są niewygórowane - możemy spotkać się nawet z ofertami od czołowych producentów broni palnej, oferujących także akcesoria do wiatrówek. Zazwyczaj można spotkać się ze środkami w postaci spraju, który nie dość że czyści, to także naoliwia oraz zapewnia ochronę przed rdzą. Cena takiej jednej puszki może wahać się od 15 do 30 złoty, a jeden preparat spokojnie wystarczy na dłuższy czas, nawet jeśli zdecydujemy się czyścić karabinek nieco częściej.

Warto także zaopatrzyć się w wyciory, bez których nie będziemy w stanie wyczyścić lufy z różnego rodzaju pyłków, oraz osadów. Właśnie o tą część szczególnie powinniśmy dbać, gdyż istnieje zagrożenie pojawienia się wżerów, które skutkować będą zakłócaniem trajektorii lotu śrutu, lub nawet osłabianiem mocy wylotowej.

Innym preparatem, który może okazać się przydatny, jest specjalny smar do samych śrutów - według producentów poprawia on szybkość wylotową oraz stabilny lot pocisku, ale także konserwuje lufę od wewnątrz przy każdym wystrzale.


© 2021. Strzelec24.pl