Beretta CX4 Storm

2020-04-22

Beretta CX4 Storm

Wymieniona w tytule Beretta CX4 Storm to samopowtarzalny karabinek szturmowy przystosowany do nabojów pistoletowych 9mm Para. Jego zasada działania opiera się na odrzucie zamka swobodnego.

Karabinek CX4 swoim designem mocno nawiązuje do całej lini Berett. Jest to broń uniwersalna przystosowana do używania zarówno przez osoby prawo, jak również leworęczne. Na prawą stronę broni mogą zostać przełożone rączka napinająca oraz dźwignia blokady magazynka, natomiast nie ma możliwości zmiany strony dźwigni zatrzasku zamka.

Beretta CX4 Storm posiada kutą na zimo lufę o długości 432mm, mechanizm spustowy dostosowany do prowadzenia ognia pojedynczego oraz mechanizm uderzeniowy kurkowy z kurkiem wewnętrznym.

Na powierzchni karabinek posiada szynę montażową pod optykę specjalną, natomiast pod lufą znajduje się szyna Picatinny pozwalająca na zamocowanie np. oświetlenia taktycznego.

Przyrządy celownicze modelu CX4 Storm to regulowana w dwóch płaszczyznach muszka oraz celownik przeziernikowy od dwóch nastawach, pozwalające na dostosowanie broni do celnego prowadzenia ognia zarówno w krótkim, jak i długim dystansie.


© 2021. Strzelec24.pl